Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Začala další etapa stavby Velkého městského okruhu

Již třetím rokem probíhá několik spolu souvisejících stavebních prací na ulici Hradecké a v okolí. Jedná se o soubor staveb, které jsou součástí Velkého městského okruhu, který se postupně modernizuje a upravuje tak, aby všechny mosty a křižovatky splňovaly předpoklady stále hustějšího provozu města Brna. Na fotografiích Vám přiblížím vývoj staveb v oblasti Žabovřesk a Králova pole v nynějším stavu. V budoucnu bude i nadále brnoinfo sledovat vývoj staveb v rámci VMO.

Foto 1 - v druhé polovině je stavba nového mostu na náměstí Svornosti s přilehlou rampou od ulice Korejská, která navazuje na budoucí vyústění tunelů Dobrovského. Nový most bude sloužit také trolejbusům, které nyní jezdí po provizorním přemostění.

Foto 2 a 7 - vám přibližuje nynější a budoucí vzhled mostu na ulici Hradecká, který se bude v blízké době bourat. Zde vznikne nový kruhový objezd s rampami na přilehlé ulice a vyústění tunelu Dobrovského.

Foto 3 - zde vidíte pohled na budoucí vyústění tunelů Dobrovského, kde nyní probíhají práce na ražbě tunelů.

Foto 4 - vzhledem k uzavření mostu na Hradecké ulici musejí řidiči aut jezdit po objízdných trasách v Králově poli a Žabovřeskách. Tím vznikají kolony od ulice Tábor na Kounicovu.

Foto 5,6,8 a 9 - během deseti měsíců dojde k úpravě křižovatky Královopolská. Doprava od ulice Královopolská na Skácelovu bude vedená přes samostatnou křižovatku podobné té nynější, ale v nižší úrovni. Vznikne tak samostatný most v úrovni dnešní křižovatky pro provoz po Hradecké.

Tato stavba je rozdělena do několika etap, v nichž bude vždy určitá část křižovatky uzavřena. To si vyžádalo zrušení trolejbusového provozu v této oblasti na celou dobu stavby. Proto od 8.3. došlo ke zkácení linky 30 na trasu Bystrc - Vychodilova. V úseku Vrázova - Královo pole jezdí náhradní autobusy x30 v pracovních dnech od 5 do 20 hodin, v ostatní době jezdí linka 30 v celé trase nahrazena autobusy. Pro přestup mezi trolejbusy a autobusy je využívaná zastávka Vrázova. Při cestě z Králova pole mohou cestující přestoupit na šalinu na zast. Rosického náměstí. Prosíme cestující, aby na zastávce Vrázova použily k přecházení přechod pro chodce a nevbíhaly do vozovky jedoucím autům. Je to nebezpečné!

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 20.3.2009 11:37:47

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně