Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport – Jak nyní vypadá doprava v Brně?

Ve středu 22.4.2009 jsem v odpolední dopravní špičce navštívil nejvytíženější dopravní místa v Brně a celou situaci monitoroval. Vzhledem k dlouhodobé uzavírce části mostu na ulici Vídeňská, určitých úseků silnice na Rajhrad a části mostu na ulice Heršpická došlo k výraznému zhoršení provozu na Velkém městském okruhu.

Kromě Koliště, Židenic a Hradecké je špatná průjezdnost také na Zvonařce a Heršpické ulici. Během celého dne se zde tvoří několika kilometrové kolony vozidel. Celou situaci také zhoršil probíhající stavební veletrh, kdy směřuje do Brna několikanásobně více řidičů aut. Uzavírky také komplikují situaci Dopravnímu podniku města Brna.

Okružní autobusové linky 44 a 84 nabírají až hodinové zpoždění a řidiči se nestačí řadit do svého času odjezdu z konečné stanice. Proto byl DPMB nucený nasadit zvláštní záložní autobusy, které doplňují nynější stav vozidel na lince. Podobná situace je také na trolejbusových linkách v ulici Křenová. Velká zpoždění jsou i na linkách 60 a 61.

Kromě toho se musí DPMB také vypořádat s komplikacemi v provozu, jako jsou nehody, poruchy vozidel a špatně zaparkovaná auta. I ve středu se jich pár stalo - např. nehoda osobního automobilu s autobusem na Zvonařce, výměna vozů na linkách 2, 4 apod.

Dopravní situace v Brně není a nebude pro osobní automobily moc příznivá, proto vyzývám všechny řidiče aut, aby zvážili svoje cesty, které podnikají a popřemýšleli, zdali není vhodnější využít ekonomičtější a rychlejší způsob dopravy městskou hromadnou dopravou.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 27.4.2009 11:38:41

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně