Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Demonstrace Romů aneb centrum opět v obležení

Po pátečním srazu neonacistů a sobotních bězích na nám. Svobody, ani v neděli 3.5.2009 nebylo centrum klidné. Nedělní fotbal FC Brna proti SV Slávie Praha zahájili brněnští fanoušci okolo 14 hodiny pochodem z centra přes park Lužánky ke stadionu na Srbské.

Dvakrát přitom házeli dýmovnice. Na Rašínové a Lidické pochod zablokoval veřejnou dopravu, v Lužáneckém parku zase překvapil obyvatele s venčícími psy. Přibližně hodinu a pů poté se sešla stovka Romů na nám. Svobody a demonstrovali zde. Hlasitými projevy požadovali rovnoprávnost „bílých s černými“, zastavení neonacismu apod. Vykřikovali také, že „Brno je jejich domov“, s čímž by většina z nás mohla nesouhlasit. Názor na Romské spoluobčany je mezi obyvateli Brna převážně záporný, a to hlavně kvůli jejich špatnému soužití s ostatními a trestné činnosti. Byly obavy, naštěstí nakonec zbytečné, aby se nestřetli Romové s fanoušky fotbalu. Pracovníci DPMB ani policisté nepamatují, že by někdy v minulosti během tří dnů bylo tolik nepokojů v Brně. Doufejme, že si tuhle větu budou říkat ještě mnoho let.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 7.5.2009 13:31:17

Facebooklidatr - Vydělávej chytře
Rychle začněte a budete v pohodě!!! Nabízíme web, ovladatelný dítětem připravený k výdělkům. Hodina denně a nelze neuspět.Vaše příjmy se budou jen zvyšovat. Začnete stokorunami za den. Do roka při hodině práce, to budou tisícikoruny. Peníze budou chodit z celé Evropy weby máte přeloženy i do jiných jazyků .Neokrádejte se. Začněte vydělávat peníze. Zaregistrujte se hned , to je správná volba. Nebojte se pomůžeme vám. www.nakupujavydelavej.eu


Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně