Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Kejklířské slavnosti a Muzejní noc v Brně

V sobotu 16.5.2009 se konala první akce, ze souboru akcí festivalu Brno – město uprostřed Evropy, s názvem Noc kejklířů. Zahájení se ujali vystupující herci z cirkusu Le Grando, kteří pochodovali po poledni centrem Brna a lákali návštěvníky Brna na Zelný trh, kde se od 14 hodin do noci konaly nejrůznější vystoupení na pódiích.

Nechyběly zde ani stánky s občerstvením a zastoupení zde měly stánky Fair Trade - Nadace Veronika. 

Tentýž den se konala, letos již pátá, Muzejní noc – neboli akce, kdy se otevřou na tři desítky muzejí, výstav a galerií v Brně a okolí. Tuto akci navštíví, během několika hodin otevření, každoročně několik stovek tisíc lidí. Mezi nejvíce navštěvované patří Anthropos, hrad Špilberk a Technické muzeum.

Přestože návštěvníci musejí na vstup do některých expozic čekat několik hodin, rok od roku je tato akce více a více navštěvovaná. Dopravu mezi Moravským nám. a muzei i letos zajišťovaly zvláštní autobusové linky A – H. Linka A k Technickému muzeu velice vytížená, a to i v době, kdy její interval dosahoval 5 minut. Jak DPMB včas uveřejnil informací o nutnosti zakoupit si místenkovou jízdenku na dopravu do Předklášteří a Mohylu Míru, tak i přesto vznikali na místě neshody mezi pracovníky DPMB a cestujícími, kteří se nejrůznějšími způsoby vymlouvali, že ji nemají a trvali na nastoupení do vozidel.

Celá akce se velice vydařila a pomohlo tomu také slunečné počasí. Muzejní noc byla zahájena jízdami historické parní tramvaje Caroline v úseku Malinovského n. – Technologický park s cestujícími. Více Vám přiblíží následující fotografie.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 19.5.2009 7:37:39

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně