Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Oprava ulice Husova se blíží ke konci

V červenci loňského roku se uzavřela ulice Husova a horní část Pekařské. Důvodem uzavření byl špatný stav povrchu vozovky, propadající se panely tramvajového tělesa a nevyhovující křižovatka s ulicí Pekařskou (foto 13 - 15). Postupně probíhá již jedenáctý měsíc výměna vodovodních trubek, oprava kanalizace, nové dláždění chodníků, výměna opotřebených kolejnic a panelů tramvajové tratě.  

Dojde také k úpravě zastávek linek 12 a 13, kde bude zastávka součástí silnice, tedy auta budou stát za tramvají - podobně jako zastávka Klusáčkova. Od ulice Pellicové směrem ke křižovatce vznikne nový odbočovací pruh pro auta, tedy se už nebudou tvořit kolony aut na tramvajovém pásu (foto 1 - 6, 9). V těchto dnech finišuje oprava ulice Husovy, a to část u hotelu Internacional.

Poslední úpravy zahrnují nový povrch vozovky a dláždění chodníků, nové křížení tramvají (foto 7 - 9). Uzavření ulice Husovy si také vyžádalo několik dopravních opatření.

Tramvajové linky 5, 6, 12 a 13 jsou odkloněny ulicemi Masarykovou a Rooseveltovou. Linka 7 jezdí ze Starého Lískovce jen do zastávky Šilingrovo náměstí, kde je provizorně ukončena (foto 10 - 12). Od začátku byly také oprávněné obavy o tom kudy budou jezdit osobní automobily během uzavírky. Největší zátěží je ulice Úvoz a Údolní.

Vzhledem k preferenci MHD byl vytvořen samostatný pruh od Mendlova náměstí po Úvoze a od Konečného náměstí směr křižovatka Úvoz x Údolní. Po Údolní jezdí trolejbusy po tramvajovém tělese. S obnovením dopravy se počítá na přelom Srpna a Září 2009.

Na konci Května se stane ulice Husova součástí návštěvy ministrů, kteří tudy budou procházet s představiteli města, proto také hlavní dokončovací práce na Husové probíhají již nyní. Zbývající práce budou dokončeny během dalších tří měsíců.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 21.5.2009 8:30:34

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně