Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Druhý fotoreport z karnevalu na nám. Svobody

Páteční večer centrum Brna opravdu ožilo. Konal se zde poprvé, karneval masek. Hlavní částí programu byla volba krále masek a soutěžní představení jednotlivých skupinek masek divákům. Přibližně dvanáct skupinek, v zastoupení herců jednotlivých divadel města Brna, zde ukázalo svůj taneční um.

Každá z nich měla vystoupení a masky v nějakém stylu, např. ufouni, záhrobníci apod., podle předem připravené choreografie pracovníků jednotlivých divadel. Celou akci zahájila eskorta policistů na koních z celé České republiky. V porotě celé akce byl primátor Statutárního města Brna Roman Onderka, ministr Michal Kocáb a herec Miroslav Donutil.

Hudební doprovod a samostatné vystoupení zajistila pražská skupina Meteor, která roztančila některé návštěvníky a oživila celou akci. Přítomní návštěvníci si mohli vzít své masky, ve kterých později mohli soutěžit, nebo dostali od pořadatelů škrabošky. Ukončením celého večera byl ohňostroj odpálený v 22.30 hod. z Denisových sadů. I přes občasné dešťové přeháňky byla návštěvnost celé akce více než dobrá a celý akce byl velice povedený. Více už následující fotografie.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 26.5.2009 7:00:24

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně