Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Den otevřených dveří v České televizi a u hasičů obrazem

O víkendu se uskutečnily hned dva zajímavé dny otevřených dveří - v centrální stanici hasičů na Lidické ulici v Brně a ve studiu Typos České televize Brno.

První akcí za minulý víkend byl Den otevřených dveří v centrální stanici hasičů na Lidické ulici v Brně. Během tří dnů si zde návštěvníci mohli prohlédnout historická i novodobá hasičská auta, vybavení které hasiči při každodenní práci používají nebo fotografie ze zásahů.

K vidění byly také speciální hydraulické nůžky, které symbolicky ukazovaly, jak se vytahuje člověk z vozu, na který najede jiné vozidlo a tudíž je cestující zaklýněn pod rozbitým předním sklem ve voze. Pro nejmenší návštěvníky bylo připraveno stříkání na „hořící domeček" nebo možnost posadit se do hasičského vozidla.

Druhou akcí byl Den otevřených dveří ve studiu Typos České televize Brno. Přestože byl silný déšť, chladno a návštěvníci museli před vstupem stát několik desítek minut ve frontě, byl to nezapomenutelný zážitek. Prohlídka začala v maskérně a kostymérně, kde příslušné pracovnice představili náplň svojí práce a vyskoušet zde jsme si mohli nejrůznější masky a dekorace.

Další nás čekala prohlídka studií, kde se točí pravidelně zpravodajské a soutěžní pořady. Zde byli přítomni i jednotliví moderátoři a techničtí pracovníci, díky nimž nám byly zodpovězeny nejrůznější dotazy nebo jsme si mohli např. vyzkoušet práci kameramana. Zakončením bylo seznámení s prací režie, zvukařů a střihačů. O celou akci byl velký zájem a opravdu se velmi vydařila. Více už následující fotografie.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 2.6.2009 7:08:38

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně