Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport z přehlídky vozidel v rámci 140 let MHD v Brně

První červnový víkend byl ve znamení dopravy. V rámci letošního jubilea, které Dopravní podnik slaví, se uskutečnila na náměstí Svobody přehlídka vozidel s doprovodným komentářem.

Během dvou hodin tudy projelo postupně asi 50 typů vozidel hromadné dopravy ve městě Brně a provozních historických vozidel, která zasáhla do provozu v Brně během jubilejních let nebo patří Technickému muzeu města Brna, a to postupně od nejnovějších šalin Porsche až po nejstarší koňku.

Centrem projely také trolejbusy pod napětím s trolejí šalin, což bylo uskutečněno poprvé v historii a mnoho návštěvníků akce tuto událost sledovalo s obdivem. Trolejbusy bylo nutno tahačem převážet z České na ulici Rašínovu, odkud poté jely až na Orlí, odkud byly opět odtaženy zpět.

Mezi vozidla hromadné dopravy se postupně řadily také historické automobily, mezi nimiž se objevil např. parní automobil Sentinel z Technického muzea. K vidění byla také stará kola a různá vozítka, které pamatují starší generace. Představila se také auta dopravního dispečinku, nakolejovač, služební šalina a auta technických pracovníků DPMB. Celou přehlídku zahájil slavnostní pochod četníků a mažoretek.

Celá akce se velice vydařila, o čemž Vás také přesvědčí následující fotografie.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 10.6.2009 15:22:00

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně