Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Europoint mění vzhled Jižního centra

Projekt Europoint se zabývá prostředím Jižního centra města. Zahrnuje několik variant v rámci modernizace nebo přesunu osobního vlakového nádraží. S tím souvisí také vybudování nových bulvárů mezi Komárovem a Středem města, nové tramvajové tratě a parky místo stávajících chátrajících budov.

Nyní Vám přiblížíme modernizaci železniční sítě v rámci této oblasti. Již druhým rokem probíhá stavba nového odstavného nádraží v Horních Heršpicích. S tím je spojené vybudovat nové napojení kolejí a zabezpečovacího zařízení na stávající trať do Modřic.

V rámci zlepšení bezpečnosti a zrychlení dopravy se buduje nový podjezd pod tratí na ulici Sokolova. Došlo také ke zbourání staré nevyhovující lávky pro pěší nad tratí na této ulici. Postupně se ruší staré spojky pro nákladní vlaky a buduje nový moderní koridor pro případné budoucí vysokorychlostní vlaky a napojení na nové nádraží v odsunuté poloze.

Buduje se také moderní mycí linka pro vlakové soupravy, která je nyní pouze v dalších třech městech ČR. Více Vám přiblíží následující fotografie.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 24.6.2009 7:21:41

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně