Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Brno – „rozestavěné“ město uprostřed Evropy

Letošní rok je obecně pro řidiče aut nejhorším za poslední desetiletí. V Brně je na mnoha místech několik uzavírek silnic nebo mostů. Prošel jsem pár míst v Brně, které nyní procházejí rozvojem nebo stavebními úpravami, abych Vám je přiblížil.

Již za měsíc završí roční kompletní rekonstrukce ulice Husovy a části ulice Pekařské. Postupně došlo k výměně kolejového svršku a inženýrských sítí. Změněno je také řešení samotné křižovatky a její průjezdnost. V nynější době probíhají práce na semaforech, nástupních ostrůvcích, chodnících a povrchu vozovky.

Během první poloviny roku 2009 byla postupně zahájena oprava mostů na ulici Heršpické a silnici I/52 Brno - Rajhrad. Na Heršpické došlo k vyfrézování vozovky a položení nového povrchu. Ve velké části je z důvodu prací nutné jezdit pouze v jednom jízdním pruhu, což způsobuje téměř každodenní až dvoukilometrové kolony aut. Prosíme řidiče, aby, v případě možnosti,zvolili jinou trasu pro svoji cestu do určitého cíle.

Z důvodu opravy inženýrských sítí na křižovatce Veveří/Kotlářská bude následující víkend, stejně jako minulý, odkloněna doprava přes křižovatku Úvoz/Nerudova. Na linky 25 a 26 budou nasazeny autobusy.

Nového povrchu vozovky se dočkala v minulém víkendu také ulice Osová ve Starém Lískovci. Z tohoto důvodu byly na linku 25 nasazeny autobusy, které, jako ostatní linky tudy projíždějící, jezdily vždy v jednom směru dle postupu prací. Na místě provoz řídili dispečeři Dopravního podniku města Brna. Ostatní doprava byla odkloněna ulicí Labskou.

V září 2009 se otevření dočká poslední etapa rozšíření nákupního centra Olympia v Brně. Centrum se nyní zvětší téměř o dvojnásobek oproti nynějšímu stavu a získá tak dvě patra, která spolu vytvoří okruh. Vyústění bude vedle Kika nábytku, Palace Cinemas a Asko nábytkem. V nové nákupní pasáži budou oděvní značky, které se nyní nacházejí pouze v Galerii Vaňkovka nebo v České republice ještě nejsou. Dojde také ke zvětšení nynějšího Electroworldu a CaA.

Vývoj jednotlivých stavebních prací vidíte také na fotografiích.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 20.7.2009 9:54:56

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně