Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport z finišujících prací na ulici Husova

Pokud jste právě těmi, které už nebaví věčné objíždění centra města a musíte do práce jezdit s více přestupy díky uzavírce ulice Husovy a Pekařské, právě pro Vás máme dobré zprávy. Už Vás čeká jen poslední týden a je konec!

Je to již 14 měsiců, co se uzavřela ulice Husova a část ulice Pekařské. Důvodem byla kompletní rekonstrukce tramvajové trati a inženýrských síťí. Konečně jsme se dočkali dokončovacích prací, které právě v těchto dnech probíhají. Poslední dláždění chodníků a nástupních ostrůvků, instalace dopravních značek a semaforů, kreslení lajn a přechodů pro chodce apod. V rámci výluky probíhá také kompletní výměna kolejnic a tramvajového podloží v místě smyčky na Mendlově náměstí, což způsobilo na měsíc úplně odříznutí Husovy od MHD.

V rámci úprav ulice Husovy a Pekařské dojde také k některým změnám v organizaci osobní dopravy v této oblasti. Nově vznikly rozdělené dvě nástupní zastávky pro linky 12 a 13 na Husové před Magistrátem, což umožní bezproblémové odbavení cestující, přičemž automobily budou stát ve směru od Nových sadů za šalinami a ve směru k Novým sadům pojedou po samostatném odděleném jízdním pruhu.

Zlepší se také odbavenost v samotné křižovatce. Od ulice Husovy bude samostatný odbočovací pruh pro auta jedoucí směr Zelný trh, čímž nebude docházet k nehodám a brždění šalin. Od ulice Pekařské ve směru dolů bude zastávka umístěna samostatně ve vozovce se samostatným průjezdným jízdním pruhem pro auta. V ulici Pekařská ve směru nahoru bude zastávka umístěna tak, že v případě příjezdu šaliny do zastávky se autům hodí automaticky Stůj, poté šalina odbaví cestující a odjede s řadou automobilů zasebou.

Toto všecko umožní zvýšit bezpečí pro cestující a nebude možné už to, aby auto srazilo cestující při vystupování. Celá ulice Husova je pro auta oddělena od tramvajového tělesa plnou dělící čarou s nemožností předjíždění.

Více již následující fotografie.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 20.8.2009 10:20:21

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně