Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Proměny městské části Nový Lískovec

Nový Lískovec je městskou částí s více jak 10 tisíci obyvateli, rozkládající se na jihozápad od historického jádra města Brna. Rozkládá se mezi městskými částmi Starý Lískovec, Bohunice a Kohoutovice poblíž rozvíjejícího se univerzitního městečka Kampus. Jedná se také o oblast, kde dochází k poměrně rychlé modernizaci a úpravám veřejného prostranství atd., s čímž Vás právě teď seznámíme.

Již pátým rokem probíhá v Novém Lískovci modernizace panelových domů, která spočívá především ve výměně balkonů, zateplení domu a změně barevného provedení domu. V celkem krátkém čase se zde podařilo zregenerovat více jak 60 procent panelových domů v této oblasti, čímž Kamenný vrch dostal „nový nádech" moderní doby splývající s krásnou krajinou okolní chráněné oblasti. Doposud byla provedena rekonstrukce starších panelových domů na ulici Kamínky a Oblá, v následujících měsících budou práce zaměřeny na ulici Svážnou. Po vyřešení majetkových nesrovnalostí a domluvy majitelů družstevních bytů, by měla být městská část zmodernizovaná kompletně.

Již několik let trápí Kamenný vrch také problém s nedostatkem míst k parkování. Jako s každým problémem, tak i tentokrát si zastupitelé poradili více než bravurně. Podařilo se docílit zavedení podélného parkování na ulici Petra Křivky mezi zastávkami Koniklecová a Oblá, které bude v letošním roce doplněno, a tím kapacitně výrazně zvýšeno, také uvolněním jízdního pruhu mezi zastávkami Kamenný vrch a Oblá. Postaven bude také nový parkovací dům na ulici Koniklecová v místě nynějšího provizorního parkoviště „u skály". Projekt s parkovacími domy bude i nadále pokračovat. V jednání je také dostavba dalších pater řadových garáží na ulicích Petra Křivky a Jihlavské.

V letošním roce proběhla také, v rámci šetření přírody, výměna oken na Základní škole Kamínky a výměna přístupové lávky u Mateřské školy Kamarád na Kamínkách (stav před tím a nyní vidíte na fotografiích). Opraveno bylo také dětské hřiště „Drak" na ulici Kamínky a „Sněhurka" na ulici Oblá. Nemilou zprávou je bohužel to, že došlo opět k zastavení prodeje v budově bývalé prodejny Albert, která byla nějakou dobu po přestěhování supermarketu využita jen provizorně a není tedy doposud vyřešen její osud.

Více Vám přiblíží také následující fotografie.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 26.8.2009 9:47:23

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně