Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport z cyklozávodu centrem Brna

Nedělní den opět ožilo centrum města Brna. Konal se zde závod cyklistů, a to jak z řad profesionálních sportovců, tak zájemci z řad veřejnosti.

Celá akce byla zahájena v 8.30 hodin na nám. Svobody. V průběhu dopoledne se konaly tréninky cyklistů na hlavní trati a registrace účastníků hlavního závodu. Letošní trať byla více zajímavá než v loňských ročnících. Letos na všechny účastníky čekaly různé druhy povrchů - dlažba, asfalt a také různý terén trasy- uličky ve středu města, nádvoří, silnice, cesty parkem a sjíždění schodů.

Hlavní závod byl zahájen ve 14 hodin na nám. Svobody, jehož trasa vedla kolem Špalíčku, přes nádvoří Nové Radnice, ulicí Husovou, parkem pod hradem Špilberk a zpět kolem hotelu International do historického centra města. Danou trasu jezdily závodníci přesně 60 minut a jedno kolo navíc, což znamenalo pro nejrychlejší závodníky přibližně 9 okruhů.

Celá akce skončila v 15.30 hodin. Z důvodu konání této akce byla uzavřena Husova ulice a tramvajové linky si připomenuly nedávnou uzavírku a jezdily odklonem přes nám. Svobody.