Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport z dopravních staveb v rámci VMO

Průběh stavebních prací v rámci budování tunelů Dobrovského a mimoúrovňové křižovatky Hradecká/Královopolská se dostal do své poloviny. Proto sem se opět rozhodl Vám přiblížit stav v této oblasti.

V průběhu měsíce září naplno pokračuje ražba téměř kilometr dlouhých tubusů tunelů Dobrovského, které spojí Královo pole s Žabovřeskami rychlou a podzemní cestou oproti nynějším složitým průjezdům frekventovanými místy.

Dokončovací práce probíhají na stavbě mostu na nám. Svornosti, který bude zanedlouho otevřen alespoň pro průjezd trolejbusů.

Pokračuje také stavba nových ramp a mostů na ulici Hradecké spojující ulici Tábor a oprava mostu na ulici Korejské.

V minulém týdnu byla slavnostně otevřena další etapa modernizace Velkého městského okruhu, a to mimoúrovňové křížení Bauerova. Zde vznikl nový most pro průjezd vozidel od ulice Poříčí k Pisáreckému tunelu, díky němuž je možné bezpečně odbočovat z ulice Bauerové na Křížkovského. Toto všechno opět umožnilo rychlejší a zároveň i bezpečnější průjezd touto oblastí. Byla zde vytvořena také nová parkovací stání.

V minulém týdnu došlo k otevření jednoho jízdního pruhu na ulici Královopolské, který je již v nové snížené poloze pod budoucími mimoúrovňovými mosty směr Svitavy. Nyní budou zahájeny práce na stavbě právě zmíněných mostů a provizorní přemostění ulice Královopolské bude stále sloužit.

Více již následující fotky.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 17.9.2009 8:51:52

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně