Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Pražská tramvaj 15T ForCity navštívila Brno

V rámci letošního ročníku Strojírenského veletrhu na brněnském Výstavišti, se Brňanům představila nová moderní nízkopodlažní tramvaj 15T ForCity z dodávky těchto vozů pro Prahu.

Jedná se o tříčlánkovou tramvaj se 100 procentní nízkou podlahou a velmi vysokou užitnou hodnotou, vyvinutou ve společnosti Škoda Transportation. Elektrická výzbroj vozidla je uložena v lehce přístupných kompaktních kontejnerech na střeše vozidla. Vozidlo má vysoký výkon, 100 procentní adhezi a vůči podvozkům otočné skříně dávají vozidlu potřebnou dynamiku pro obloukovité trati v přeplněných centrech měst i pro strmá stoupání.

V prostoru vozidla je dostatek prostoru jak pro dětské kočárky, tak pro cestující na invalidním vozíku. Série vozů pro Prahu je také vybavena kamerami, a to jak v exteriéru, tak v interiéru vozidla pro zvýšení bezpečnosti cestujících, zamezení dopravních nehod a řádění vandalů. Vozidlo je dlouhé 31 metrů, tedy podobně jako 13T designu Porsche.

Celková obsaditelnost vozidla je 300 cestujících, z toho 61 sedících. Vozidla tohoto typu jsou doposud vyráběna pouze pro Prahu a Rigu. O tom, zdali v Brně budou v budoucnu jezdit, se zatím předběžně jedná, ovšem z našich zdrojů víme, že na příští rok se chystá dodávka dalších vozů 13T, ale již s novým uspořádáním sedadel umožňujících lepší průchodnost mezi články vozidla.

Více již následující fotografie.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 18.9.2009 13:34:14

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně