Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Vinohrady omládnou

Panelové sídliště Vinohrady bylo postaveno v 70. a 80. letech 20. století na místě kolonie „Hamburk". Vinohrady jsou jedním z nejmladších brněnských panelových komplexů (novější je pouze Kamenný vrch na opačném konci Brna). Ulice jsou zde pojmenovány po významných vinařských obcích jižní Moravy (Bzenec, Čejkovice, Prušánky, Vlčnov, Žarošice, Velké Pavlovice....), náměstí je pojmenováno po Pavlovských vrších (Pálavské nám.), vilová čtvrť, která byla dokončena v roce 2006 pak nese jméno Révová.

V roce 2009 pokračoval projekt „regenerace panelového sídliště Vinohrady". Modernizace, která spočívala zejména v zateplení, výměně vchodových dveří a oken, ale také rekonstrukce balkonů se dočkalo zhruba 10 panelových domů.

Projekt regenerace je v plném proudu od roku 2007 a pokračovat bude i v nadcházejícím roce 2010. Omlazení se však nedočkaly pouze panelové domy. V těchto měsících zažívá omlazovací kůru také největší dětské hřiště v sídlišti, nacházející se na Mutěnické ulici (vinohraďákům známé jako „barevňák), které již bylo ve značně dezolátním stavu, po rekonstrukci by však mělo splňovat všechny standarty Evropské unie a každý z těch nejmenších by si zde měl přijít na své. V roce 2010 se také počítá s rekonstrukcí Pálavského náměstí, jenž se nachází v samém srdci sídliště. Na náměstí by měla vzniknout nová parkovací místa, jejichž nedostatek trápí sídliště mnoho let.

Na následujících fotografiích můžete vidět opravované hřiště a stav některých domů, které se již rekonstrukce dočkaly, ale i těch, co na rekonstrukci teprve čekají.

Autor: Filip Daněk | Zveřejněno: 21.9.2009 11:04:05

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně