Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport ze dne Civitas v centru Brna

V sobotu 19.9.2009 se konal Den Civitas na České ulici v Brně. Jde o projekt, který pomáhá spolufinancovat evropské projekty v oblasti udržitelné mobility, jejímž výsledkem je čistá a kvalitní doprava ve městech. V Brně se podílí na koupi nových minibusů, na správě a údržbě jízdenkových automatů, komplexní marketingovém průzkumu mezi cestujícími a optimalizaci spotřeby elektrické energie.

V rámci Dne Civitas zde byl představen nový minibus Dopravního podniku města Brna, který již zanedlouho bude brázdit ulice Brna na linkách 81 a 82, které slouží převážně pro přepravu vozíčkářů. Postupně tedy budou nahrazovat původní starší typy autobusů se speciálními zdvihacími plošinami a nynější nízkopodlažní busy na jmenovaných linkách - viz. foto. Jedná se o dvounápravové nízkopodlažní vozidlo, které má v interiéru několik sklopených sedadel a více místa pro invalidní vozíčky nežli běžné autobusy.

Toto vozidlo bude dle potřeby nasazováno také na méně kapacitní autobusové linky. Letos a příští rok přibudou do vozového parku DP další 4 minibusy. V rámci prezentace vozu se konaly okružní jízdy po Brně, díky nimž se cestující projeli místy kde MHD běžně nejezdí - například ulicí Pellicovou na hrad Špilberk nebo ulicí Černopolní k vile Tugendhat.

Předány zde byly také ceny (roční kupon na cestování v MHD) účastníkům fotografické soutěže, kteří měli za úkol vyfotit a poté poslat fotografie na téma čistá a kvalitní doprava ve městě Brně. Všechny fotografie poté byly k nahlédnutí v informačním stánku. Vítězné fotografie budou nyní použity na pohlednice, které budou sloužit jako propagační materiál projektu. Vítězem se stal například řidič tramvaje Dopravního podniku města Brna pan René Rudzan, který je rovněž také fotografem a fandou do MHD.

Akce se zúčastnil také náměstek primátora města Brna pan Ander, který si také sám vyzkoušel jízdu a odbavení do minibusu na invalidním vozíku. Na celou akci dohlížel také dopravní dispečink pod velením vedoucího dopravního odboru pana Seitla.

Více již následující fotografie a video.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 22.9.2009 10:23:55

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně