Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Novinky v brněnské MHD od Října 2009

V pravidelném provozu s cestujícími jezdí nyní nový minibus Dopravního podniku. První ze tří letošních vozů tohoto typu jezdí v pracovní dny odpoledne na 3 kurzu linky 82, která spojuje s centrem městské části Starý Lískovec a Vinohrady a jenž slouží k přepravě vozíčkářů. Provoz minibusu na těchto méně vytížených linkách je ekonomičtější a rentabilnější. O tomto vozu jsme se zmínili již v předchozích reportážích v rámci projektu Civitas.

Do pravidelného provozu linky 3 zasáhla druhá ze čtyř šalin typu RT6N1 - vůz 1803. Jedná se o vozy, které Dopravní podnik nakoupil v devadesátých letech a které většinu svého času stály odstavené s různými poruchami ve vozovně. Nyní se podařilo dva tyto nízkopodlažní vozy zprovoznit, i když jejich stav není příliš příznivý.

Z ekonomických důvodů a opravy Mendlova náměstí dojde od 16.října ke zrušení pravidelné autobusové linky zdarma mezi Mendlovým náměstím a Olympia centrem. Náhradou budou zkrácen interval na lince Olympia - Úzká. Pro cestující z Kohoutovic, Nového Lískovce a Bohunic, kteří na Mendlově nám. přesedali na Olympia busy, se nabízí nové spojení s Olympií linkou 50, která jezdí nově na trase Bystrc zoo - po své trase do zastávky Bohunická - Sokolova - Komárov (možný přestup zde na Olympia busy - trasa je časově téměř shodná s nynější)

V minulých dnech byl v Brně testován nízkopodlažní autobus Crossway Low Entry. Jedná se o městskou verzi tohoto typu s délkou 12,8 metrů, tedy o něco delší než je běžný sólo autobus. Podobné typy by měly v Brně jezdit v následujících letech.

Začátkem října se po téměř dvou letech znovu obnovilo spojení Bohunic s Horními Heršpicemi. V minulých měsících, v rámci stavby nového odstavného nádraží a myčky vlaků, byl také zrušen přejezd vlakové tratě v Horních Heršpicích na ulici Sokolové a vybudován byl moderní mimoúrovňový podjezd pod těmito tratěmi. V rámci zlepšení spojení MHD byla linka 50 od zastávky Bohunická převedena na novou trasu ulicí Sokolovou do Komárova. Cestující musí nově přestupovat na linku 2 v zastávce Bohunická a k hlavní bráně Ústředního hřbitova zajíždí pouze autobusová linka 79.

Více již následující fotografie.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 6.10.2009 10:59:12

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně