Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Výbuch plynu na Vídeňské ulici

V úterý 27.října krátce po poledni došlo k výbuchu propanbutanové láhve v restauraci v domě č.16 na Vídeňské ulici (naproti nemocnice u Milosrdných bratří). Zraněna byla pouze bývalá majitelka která se nacházela přímo v místnosti s plynem.

Výbuch způsobil zničení celého přízemí domu, kde se nacházela restaurace, která v tu dobu byla naštěstí zavřená. Roztříštěná okna se vysypala po celé délce silnice a tramvajové trati. Jako zázrakem v tu dobu neprocházel ani neprojížděl nikdo kolem domu, tudíž není více zraněných. Policie okamžitě uzavřela okolí domu a doprava se v tomto úseku zastavila.

Na téměř celé odpoledne musela být ulice Vídeňská v tomto úseku uzavřena z důvodu možného vážného poškození zdí domu. Odborníci zjištovali stav statiky domu aby předešli případnému zřícení domu. Osobní automobily byly odkloněny ulicí Poříčí a Renneskou, kde se v důsledku toho tvořily až půlhodinové kolony.

Na téměř dvě hodiny musely být odkloněny také 4 tramvajové linky, které jezdily odklonem Renneskou, Nádražní a Masarykovou. Náhradní autobusové doprava byla vedena v úseku Modřice - Mendlovo nám. a Celní - Mendlovo nám. a jejich trasa byla vedena také ulicí Renneskou s možným přestupem na šaliny směr centrum na zastávce Vojtova. V průběhu odpoledne se šaliny vrátily na ulici Vídeňskou s tím, že v průběhu odklízecích prací v okolí výbuchu projížděly minimální rychlostí.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 29.10.2009 9:29:03

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně