Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Jak vypadaly Dušičky v Brně?

Jedná se o svátek, který připadá na 2. listopadu. Všichni lidé v tento den vzpomínají na své zesnulé příbuzné nebo kamarády. Památka se slaví od 10. století a v zemích s křesťanskou tradicí je zvykem v tomto období navštívit hřbitov nebo rodinný hrob, kde položíme zapálené svíčky nebo živé květiny, což má symbolizovat víru ve věčný život.

Právě z této skutečnosti vyplývá to, že na hřbitovy putuje mnohonásobně více lidí nežli jindy. V Brně je nejvíce navštěvovaný Ústřední hřbitov na Vídeňské ulici. Je tedy nutné vždy zabezpečit usměrnění dopravy policisty v této oblasti, kteří koordinují příjezdy aut na okolní parkoviště, zajišťují plynulé přejití chodců na přechodu Krematorium a zrychlují provoz osobních automobilů v této oblasti.

Dopravní podnik musí vždy posílit tramvajové spoje které zastavují u hlavní brány hřbitova. Od posledních změn tras linek došlo k tomu, že Ústřední hřbitov je spojen dvěma tramvajovými linkami, z nichž linka 2 zajišťuje přepravu z oblasti Hlavního nádraží a linka 5 z oblasti uzlu Česká. Na lince 5 byly v rámci posil všechny spoje ukončeny až ve smyčce ÚH a na linku 2 byly nasazeny kapacitnější vozy.

Více již následující fotografie.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 2.11.2009 10:44:31

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně