Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Multižánrová tečka festivalu New New!

Ačkoliv jedná z headlinových kapel britské duo Jesu z důvodu nemoci nedorazilo, program byl příjemně pestrý s nabitý hudební statičností. Pozvolným začátek večera započal projektem české formace Jack Jack v doprovodu rakouského synth-popového experimentátora Philippa Quehenbergera. Během jejichž setu dostal poslední večer festivalu New New! osobitý náboj.

Přechodným střídáním scén došlo i na „malou scénu" kde působilo plzeňské duo Table se svou směsicí elektroakustického post punku, jenž si získal své publikum osobitým provedením ala styl Joy Division. Vrcholem sobotního večera bylo vystoupení všestranné umělkyně Vicki Bennettové se svým projektem Poeple like Us, která si svou hudebně vizuální kompozicí a sestřihem zanech filmových scén ze „zlaté a stříbrné" éry Hollywoodského filmu, plně podmanila publikum.

Následné provedení chill-outové scény v podobě sychnchornizovaného světelného projektu Plasma Spielplatz bylo plně na místě po ukončení setu People Like us. Závěr večera se nesl ve znamení zvuku německé temně industriální vlny, jejž předvedla partička Tannhäuser Sterben & das Tod Jsou Thomas Mahmoud.

Sečteno a potrženo letošní ročník festivalu New New! se nesl ve znamení vzrušné dramaturgické koncepte festivalu. Ukazující vyvážené prolínání vícéžánrové elektroakustické hudby v podání ojedinělých hudební projektů zahraničních a studentských projektů, jenž dali festivalu punc svobodného hudebního vyjadřování. Nezbývá než se jen těšit na další ročník festivalu New New!

Autor: Martin Polák | Zveřejněno: 24.11.2009 9:47:22

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně