Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Jaké jsou Vánoční trhy v centru Brna?

Jako každý rok, tak  i letos se konají v Brně vánoční trhy. Letos pro nás město Brno připravilo jiné a snad i lepší vánoční trhy. Můžeme se těšit na spoustu zajímavých akcí a také na rozšíření trhů. Letos budou stánky a zajímavosti nejen na náměstí Svobody, ale také na Moravském náměstí a na Zelném trhu.

Stánky na Zelném trhu jsou velmi hezky nazdobené a  přinášejí návštěvníkům tohoto trhu atmosféru trhů takových, jaké byly za našich babiček. Jsou zde všemožná řemesla a pochutiny.  Kromě kupování tradičních dekoračních předmětů se zde můžete v mrazivém dni zahřát také různými nápoji. K vánočním trhům patří samozřejmě vůně, které dokreslují kouzlo Vánoc , a těch je díky vánočnímu punči a typickým pochutinám po celém Brně spoustu.

V pátek 27.listopadu se rozsvěcel na náměstí Svobody vánoční  stromeček. Tradiční rozsvěcení vánočního stromečku, který zdobí centrum Brna pravidelně již od roku 1924, je spojeno s charitativní sbírkou, která je pořádaná Českým červeným křížem. Přestože byla tradice díky politickým vlivům několikrát přerušena, tak k dnešnímu vánočnímu Brnu stromeček neodmyslitelně patří.

V neděli 29.listopadu začíná advent a my budeme mít čtyři adventní neděle, abychom se pořádně připravili na Štědrý den a na svátky vánoční. Přestože ve všech obchodech příprava na Vánoce probíhá již několik týdnů, tak skutečné předvánoční období přichází až teď. Čekají nás týdny těšení se na Štědrý den. Ve většině domácností proběhne generální úklid, pečení cukroví a mnoho dalších příprav.  V tomto předvánočním bychom se neměli věnovat pouze nákupům a úklidu našich příbytků. Máme ideální období, abychom  potěšili sebe i své blízké. Máme možnost načerpat energii a užít si Vánoční atmosféry.

Přestože na každém vánočním přání je napsané „Šťastné a pokojné Vánoce", tak mám pocit, že pokojné a šťastné se pomalu vytrácí a stává se z nich bohaté a uhnané. K Vánocům by měly patřit nejen dárky a jídlo, ale také tradice, rodinná pohoda a láska. Přeji sobě i vám všem, abychom si užili to předvánoční adventní období  v pohodě a lásce.

Autor: Katka Juračková | Zveřejněno: 1.12.2009 9:20:41

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně