Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Změny v MHD – Havárie kanalizace na ulici Minská

Z důvodu havárie kanalizace je od soboty 5. prosince na dobu přibližně 40 dnů uzavřena ulice Minská v oblasti Žabovřesky - Burianovo náměstí. Skutečnost, že havárie je tak velkého rozsahu, že nepostačí na opravu pouze víkendová výluka, bylo oznámeno až 2. prosince a proto muselo být ve velmi krátkém čase vytvořeno provizorní řešení organizace MHD v této oblasti, které je následující:

Linka 3 jezdí v úseku Česká - Vozovna Komín odklonem ulicí Husovou a přes Pisárky.

Linka 11 jezdí z Konečného náměstí odklonem po linkách 12 13 do smyčky Kr. Pole, Červinkova. Obsluhu městské části Komín a Bystrc zajišťují pouze linky 1 a 3 s případnými přestupy na náhradní linky.

Náhradní autobusová linka x3 jezdí na trase Konečného náměstí - Tábor - Vozovna Komín. Linka jezdí ve směru do centra mezi zastávkami Burianovo n. - Tábor odklonem přes zastávky Trolejbusu Jindřichova a Spojovací. Při cestě z centra jezdí mezi zastávkami Tábor - Rosického náměstí odklonem po trase trolejbusů 29 34 36 přes Makovského nám. Stejný odklon platí také pro noční linku 92.

Náhradní tramvajová linka X jezdí na trase Česká - Konečného nám. - Tábor - Žabovřesky, Králova kde je provizorně ukončena. Linka jezdí provázaně s linkou x3.

Doporučené efektivní trasy cestování v dotčené oblasti:

Při cestě z Lesné/Černých polí do Žabovřesk je výhodné přestoupit na zastávce Konečného náměstí do náhradní linky x3 nebo X dle toho do jaké části Žabovřesk jedete.

Při cestě ze Staré Osady/Milady Horákové do Žabovřesk je výhodné přestoupit na zastávce Česká do náhradní linky X.

Při cestě ze Staré Osady/Milady Horákové do Komína/Bystrce je výhodné použít přímé spojení linkou 3 na odklonné trase.

Při cestě z Lesné/Černých polí do Komína/Bystrce je výhodné na zastávce Česká přestoupit na linku 3.

Při cestě ze Žabovřesk do Komína/Bystrce a taktéž opačně je výhodné použití linek 1 3 s přestupem u Vozovny Komín na linku x3.

Pro spojení Bytrce/Komína s centrem města je výhodné přímé spojení linek 1 3 s přestupními uzly Česká, Mendlovo nám. nebo Hlavní nád.

Pro spojení Veveří se Žabovřeskami a taktéž opačně slouží obě náhradní linky.

Pro spojení Veveří s Komínem/Bystrcem a taktéž opačně slouží pouze náhradní linka x3.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 8.12.2009 10:24:51

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně