Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport z výstavy Zlato Inků na Špilberku

Již dříve jsme Vás informovali o konání výstavy „1000 let prokletí - Zlato Inků", která je k vidění od prosince do konce února v prostorách západní části hradu Špilberk, patřícího pod Muzeum města Brna.

V rámci našeho serveru jsem se rozhodli Vám výstavu blíže přiblížit. Výstava představuje vybrané exponáty, které návštěvníkům podávají přehled o tradicích a obřadech andských kultur před dobytím Evropany. Zároveň jsou působivým důkazem zlatnického umění v období od roku 400 před n. l. do 600 n. l.

K zakoupení zde jsou také nejrůznější suvenýry, které jsou také ze zlata - např. náramky a dekorační předměty. Je zde také možnost za menší poplatek fotografovat nebo případně koupit katalog který obsahuje fotky s popisky všech vystavovaných exponátů. Projít výstavu včetně shlédnutí videa o historii Inků trvá přibližně 1 hodinu a stojí opravdu za to.

O výstavu byl doposud velký zájem, a to jak z řad rodin nebo párů, tak skupin turistů nebo školní třídy. Základní vstupné je 220 korun, studenti a lidé v důchodu platí 160 korun. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin (poslední vstup je 17.15 hod.) a výstava je bez průvodce (mimo předem objednané větší skupiny lidí).

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 4.1.2010 12:19:24

Facebookmach - zlato Inků
Viz www.inka.netstranky.cz

Honza - Spokojenost
Opravdu pěkná výstava, kterou stojí za to shlédnout. I když nedosahuje rozsahem nedávné výstavy "Tutanchamóna" jsou zde zajímavé předměty které možná již nikdy v ČR neuvidíte. Pár postřehů a fotek naleznete ještě zde http://blog.fotohans.net/zlato-inku-1000-let-prokleti.html


Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně