Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Co dělat v Brně - Airsoft

Jedná se o akční hru podobnou paintballu, kde místo munice s barvou po sobě hráči střílí plast-keramické kuličky z maket skutečných zbraní. Původ této hry "na vojáky" nalezneme v 80 letech minulého století v Japonsku.

Airsoftu se věnují jednotlivci i skupiny, a to nejen mužů, napodobujících vojenské jednotky různých armád v historickém období od druhé světové války po současnost včetně výstroje a výcviku.

Cílem hry je splnění předem stanoveného úkolu vycházejícího z vojenských scénářů pro dané období, například eliminace soupeřova týmu, bránění objektu, obsazení objektu atd. Pravidla vlastní hry jsou založena na čestném chování hráčů - pokud je hráč zasažen nebo-li "zabit", musí sám přiznat zásah. Na znamení zásahu hráč sejme přilbu nebo jinou pokrývku hlavy a odchází na takzvané "mrtvoliště", kde s ostatními hráči vyčká na "oživení" nebo chcete-li "refresh". Návrat do hry je většinou možný po uplynutí určitého časového úseku. Při hře je zakázáno jakékoli tělesné napadání ostatních hráčů či jiné agresivní chování.

Základní výbavou hráče jsou povinné ochranné brýle chránící zrak před zásahem kuličkou, zbraň na bázi vzduchovky a z pravidla maskované oblečení nebo uniforma pro dané období.

Airsoftové zbraně jsou většinou vyráběny jako modely skutečných zbraní v měřítku 1:1. V České republice jsou airsoftové zbraně podle zbrojního zákona obecně považovány za „zbraně kategorie D", které (i s odpovídajícím střelivem) smí vlastnit, držet a nosit každá svéprávná osoba starší 18 let, aniž by musela mít zbrojní průkaz či jiné povolení. Na veřejnosti ji však nesmí nosit viditelně a nesmí s ní střílet na místě, kde by tím mohla ohrožovat ostatní osoby nebo poškozovat majetek.

Pokud Vás tato hra zaujala a chcete se odreagovat od běžného života plného starostí a pracovních záležitostí, kontaktujte autora článku a fotografíí Michala Lukšíčka - mluke@seznam.cz , který Vám také poskytne další informace o této hře nebo zodpoví Vaše dotazy. Za redakci děkuji za poskytnuté informace a fotografie pro tuto reportáž.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 28.1.2010 10:49:47

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně