Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Fotoreport z freestyle motocrossové show FMX

Pavilon "V" na brněnském výstavišti se v sobotu 13.3.2010 stal dějištěm freestyle motocrossové show jaká v Brně nebyla 10 let. K vidění byli špičkoví jezdci Libor Podmol, Petr Pilát (Pilník, který se vrátil po 3 týdnech trénování v USA), Martin Koreň, Zdeněk Fusek, Ondřej Záruba, Alastair Sayer (Botswana), Jader Toninello (Itálie), Lukas Weis (Německo), Braňo Nikš (Slovensko). Dále byla k vidění unikátní freestyle exhibice na trialovém motocyklu v podání Emmanuele Angiuse z Itálie a vystoupení žáka Petra Kuchaře 10letého Matěje Česáka.

Samotný Petr Kuchař se vystoupení nezúčastnil, protože při cvičném skoku spadl a byl převezený do nemocnice. Později bylo zděleno že je v pořádku a mimo ohrožení. Tímto děkujeme za všechnu práci a dřinu, kterou Petr věnoval celé organizaci, stavění dráhy atd a přejeme ať je brzo ready, ve formě a ať mu to lítá...

Freestyle motocross (FMX) je adrenalinový extrémní sport, kdy na trati předvádí jezdci jízdy s dominantními skokovými triky při letu vzduchem. A to také diváci mohli na brněnské show vidět. Program byl složen ze tří částí a to Best Run (nejlepší jízda) - jela se na časový limit a vítěze určili diváci podle hluku, který se měřil hlukoměrem, Best Trick (nejlepší skok) - každý jezdec předvedl 3 skoky, vítěze určovala porota, Speed & Style Race - poprvé v ČR freestylový superkrosový závod, závod dvou jezdců na trati, kde se kombinuje FMX a superkrosový závod, kdy se hodnotí čas zajetý do cíle a FMX skoky. Mezi závody byl k vidění "Junior FMX" 10letého Matěje Česáka, "Trial Freestyle" který předvedl Emmanuele Angius, taneční vystoupení skupiny Tigers.

Na závěr se jela Jam Train (společná skoková show), kdy všichni jezdci pojížděli trať a předváděli své skoky těsně za sebou. Na obrazovkách se také objevila prosba na přispění na nové molitanové kostky pro Pilníka. Jeho foampit vyhoře a nový stojí od půl do jednoho milionu. Jedna kostka vyjde na 50kč.

Celým závodem vládna úžasná atmosféra, diváci řvali nadšením a i jezdci se bavili. Poděkování si určitě zaslouží pořádající agentura FORSAGE a Petr Kuchař a také spousta sponzorů, bez kterých by se taková akce jen těžko uskutečnila.
Za Brnoinfo.cz - Cer.t (cer.t@brnoinfo.cz)

Autor: Cer.t | Zveřejněno: 15.3.2010 10:33:36

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně