Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Proměny Nového Lískovce

Před půlrokem jsme Vás v rámci reportáže seznámily s chystanými projekty v Novém Lískovci. Jejich realizace je v plném proudu nebo již byly dokončeny.

Původní článek ZDE.

Největším problémem, nejen této brněnské městské části, jsou místa k zaparkování aut. Zatím nebyla zahájena stavba parkovacího domu, která by měla výrazně zlepšit stávající situaci parkování, hlavně v oblasti ulice Petra Křivky. V dolní části ulice Oblá a za nákupním střediskem byla na volných travnatých plochách vystavěna dvě menší parkoviště pro 10 a 30 aut. V okolí by se daly využít ještě další prostory pro parkování. Podél ulice Jihlavské probíhá stavba garáží, jejichž součástí budou také parkovací stání. Na ulici Koniklecová se právě dokončuje stavba menšího parkovacího domu.


Na ulicích Koniklecová a Svážná pokračuje zateplování a modernizace panelových domů. Tyto úpravy probíhají již čtvrtým rokem a nyní je více jak tři čtvrtě panelových domů v Novém Lískovci po zateplení nebo modernizaci. Nový Lískovec je jednou z městských částí, která se nejvíce podílí právě na revitalizaci sídliště. Nemalou zásluhu na tom má starostka pí Drápalová - strana Zelených. Téměř všechna dětská hřiště byla přestavěna, opravena, oplocena nebo doplněna o další hrací prvky tak, aby vše bylo v souladu s přísnými normami EU. Vytyčeny byly také prostory pro venčení psů.


V letošním roce byl zahájen projekt Automatů na mléko. V současnosti se nacházejí automaty u nákupních center v Králově Poli a Olympia. Nový Lískovec je první městskou částí ve které je také umístěn automat s čerstvým mlékem z kravína, konkrétně poblíž zastávky MHD Oblá. Cena za 1 litr mléka je kolem 18 korun. V případě, že si nenesete na mléko vlastní láhev, je možné za menší poplatek koupit v automatu novou láhev. Mléko je třeba před konzumací převařit. Z průzkumů bylo zjištěno, že automat se mezi širokou veřejností těší velké oblibě. Automaty by se měly postupně rozšířit do všech městských částí a nákupních center.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 29.3.2010 9:19:02

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně