Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Pionýr navždy opustil Brněnskou přehradu

Ve dnech 15. a 16.dubna 2010 byla z Přístaviště v Bystrci transportována nejstarší loď brněnské flotily - Pionýr. Loď odkoupila za 85 tisíc korun městská část Brno - Jih a stane se z ní hospoda v budoucím sportovním areálu.

Celá akce začala prvního dne v 15 hodin naložením lodi s pomocí jeřábů na valník. Téhož dne ve 22 hodin byla loď ulicí Jihlavskou a po dálnici D1 dopravena do Komárova. Zde byla druhého dne v 8 hodin opět s pomocí jeřábů složena. Umístěna je poblíž Baumaxu - ulice Hněvkovského/Sokolova, přesněji u břehu řeky Svratky za baseballovým stadionem. Loď je provozuschopná, v původním stavu s částečným původním vybavením. Pionýr už ovšem plout nebude a lidem bude sloužit pouze na souši. Kapacita lodi je 150 pasažérů.

V následujících letech budou postupně všechny lodě vyřazeny a nahrazeny novými. Dovezení jedné z nich očekává Dopravní podnik v následujícím týdnu a budoucí loď s názvem Lipsko nahradí právě uvedený Pionýr. Osud dalších lodí je zatím neznámý. Varianta, že lodě odkoupí jiný subjekt, je dobrá jak pro zájemce a fandy lodní dopravy, tak pro Dopravní podnik.

Více Vám přiblíží video z nakládání lodě a následující fotografie.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 19.4.2010 9:18:48

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně