Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Do Brna dorazila nová loď Lipsko

Ve čtvrtek po poledni dorazila do Brna nová loď s budoucím názvem Lipsko, která nahradí již odvezenou loď Pionýr.

Dvaceti pěti metrová loď Lipsko je po padesáti letech první novou lodí brněnské flotily. Loď vyniká zcela novým designem interiéru i exteriéru, lišícím se od ostatních lodí Dopravního podniku. Vyrobena byla ve firmě Jesko CZ v Hlavečníku u Týnce nad Labem. Pro Dopravní podnik se vyrábějí další 4 stejné lodě, které dorazí v následujících letech a nahradí ostatní stávající plavidla.Osudy dalších vyřazených lodí jsou zatím neznámé.

Přeprava lodi nebyla jednoduchá. V některých místech chyběly centimetry k tomu, aby loď neprojela, někde bylo nutné zdvihnout elektrické vedení nebo ořezat stromy. Přeprava trvala 4 dny a prováděla ji firma Hanyš, která také transportovala brněnského Pionýra. Loď má, oproti vyřazenému Pionýru, vrchní palubu. O víkendu byla loď spuštěna na vodu a v nynějších dnech probíhají zkušební jízdy.

V sobotu 1. května se konaly prezentační bezplatné jízdy lodě Bratislava s cestujícími po okolí přístaviště Bystrc.

Loď Lipsko bude slavnostně pokřtěna v sobotu 8.5.2010 při Slavnostním zahájení lodní dopravy v 11 hodin. V 11. 45 hod. za zvuků fanfár nastoupí do řady kapitáni lodí a ve 12 hodin vyplují všechny lodě na „slavnostní defilé" po jezeře a bude možné se jimi zdarma svést.

Od soboty 13 hodin je lodní doprava v pravidelném provozu. Více informací najdete na www.dpmb.cz

Autoři fotografií: Martin Varták, Pavel Josefík a Jan Blumenschein.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 5.5.2010 9:50:15

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně