Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Jak se slavil Den Evropy v Brně?

O minulém víkendu se na náměstí Svobody slavil Den Evropy a v nákupním centru Olympia Brno oslavily Den Matek s Evropským dnem opery.

Na náměstí svobody v odpoledních a večerních hodinách vystoupilo dívčí kvarteto Yellow Sisters (na fotkách), brněnská kapela Květy, maďarská skupina Mitsoura, Monika Načeva s Michalem Pavlíčkem a Djem Five a další. Byl zde připraven program pro děti, občerstvení a stánky s informacemi o Evropské unii. V rámci této akce se konala jízda na in-line bruslích z Lužáneckého parku ulicí Koliště, Křídlovickou, Masarykovou, Kobližnou a Rooseveltovou.

V neděli 9.května se každoročně slaví Den matek. Na tento svátek nezapomnělo ani nákupní centru Olympia Brno, kde hostesky rozdávaly ženám tisíce růží. Akce se spojila s Evropským dnem opery. V 16 hodin poprvé zazněly tóny plné harmonie v prostorách centra, o které se postaral komorní orchestr Czech virtuosi spolu s osmi dětskými interprety - nadanými žáky základních uměleckých škol. V jejich podání zazněly skladby známých skladatelů. Představily se zde sólistky a sólisté Janáčkovy opery Národního divadla Brno Tereza Merklová, Peter Berger, Jan Šťáva a další, kteří zazpívaly známé árie z oblíbených oper a operet. Na sobě měly oblečení z vybraných prodejen Olympie a vystoupení každého z nich bylo doprovázeno módní přehlídkou kolekcí oblečení prodejen z Olympie, které si na sebe oblékly modelové a modelky z již známé agentury DFC Fashion club. Poprvé se tak spojila opera s módou.

Autoři fotografií: Martin Varták a René Rudzan

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 12.5.2010 10:07:12

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně