Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Bude mít Brno nové trolejbusy?

V půlce května se v  brněnském provozu MHD objevil Pardubický trolejbus typu 28Tr Solaris, který může být jedním z těch, které DPMB koupí v následujících letech.

Jedná se o třínápravový 100 procent nízkopodlažní trolejbus. Jeho délka je necelých 15m, což je přesně polovina mezi klasickým kloubovým a krátkým trolejbusem. Kapacita vozidla je 135 cestujících. Díky třífázovému asynchronnímu trakčnímu motoru s převodovkou dosahuje vozidlo rychlého zrychlení při rozjezdu i během jízdy, a to i v případě husté obsazenosti vozidla. Svou kapacitou by byl vhodný pro provoz na lince 25, kde krátké trolejbusy v určité denní časy kapacitně nestačí a kloubové trolejbusy už nejsou plně využity.

Trolejbus během čtyř dnů zkušebního provozu s cestujícími vystřídal téměř všechny trolejbusové linky. 28Tr putuje po celé České republice v rámci prezentace Dopravním podnikům, které se chystají v následujících letech obnovovat svůj vozový park. Tento typ vozidla existuje také ve 12 a 18ti metrové verzi. Naše redakce sledovala provoz tohoto trolejbusu a nafotila jej na každé lince na několika místech.

Autoři fotografíí: Martin Varták, Jan Pěta a Richard Meiner.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 20.5.2010 10:02:33

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně