Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Prezentace nového regionálního vlaku

Již několik let jezdí v Brně žluté autobusy Student agency. Nyní chce společnost vstoupit také na železnici.

Jeden z takových vlaků, které tu snad za několik let uvidíme, se prezentuje až do 4.června v Jihomoravském kraji na trase Šakvice - Hlavní nádraží - Skalice nad Svitavou a zpáteční jízdné stojí symbolických 5 Kč.

České dráhy jako jediný dopravce provozují železniční dopravu v Česku již mnoho desítek let. Kvalita jejich vozového parku a cena přepravy je oproti autobusové dopravě výrazně dražší a horší. Na tuto skutečnost se, jako většina z nás, nemohl dívat také majitel Student agency Radim Jančura. Rozhodl se proto, že cestujícím ukáže svoji vizi budoucnosti osobní železniční dopravy v Česku a poukáže tím na chování politiků, kteří zahazují možnost, aby na české železnice vstoupily také jiní dopravci. Kromě žlutých autobusů by tak cestující v budoucnosti mohli jezdit žlutými vlaky. Pokud by na železnici vstoupily také jiné společnosti, znamenalo by to zvýšení standardu služeb (např. stevardky na palubě, prodej občerstvení a novin), nižší jízdné pro cestující a úsporu peněz ze státního rozpočtu. Jančura spolu s nově založenou dceřinou společností RegioJet hodlají do budoucna podporovat železniční dopravce a snažit se prosadit jiný přístup politiků k ČD.

 

Více informací k projektu a odjezdy vlaku najdete na stránkách www.regiojet.cz

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 27.5.2010 7:22:36

FacebookPhyllisDyero - 2zifvsmq
wh0cd117392 VIAGRA PRICE

Richie - oprava
oprava: předtím byly ČSD

Richie - Jedini??
Cela prvni veta clanku je blbost - "České dráhy jako jediný dopravce provozují železniční dopravu v Česku již mnoho desítek let" - zaprve nejsou jedini, sice maj hnusne drtivej monopol, ale existujou drobni dopravci - treba Zeleznice Desna v Jesenikach, provozovana Veolii Transport - zadruhe ne nekolik desitek let, ale od roku 1993, predtim to byly CD


Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně