Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Středeční ohňostroj na přehradě

Ve středu 26.května se konal první soutěžní ohňostroj Ignis Brunensis v rámci festivalu Brno - město uprostřed Evropy. Téměř dvacetiminutové představení plné efektů Vám předvedli Němečtí ohňostrůjci. Velký zájem byl také o autogramiádu jednoho z hráčů Komety Petra Hubáčka.

Každoročně navštíví ohňostroj na přehradě kolem 100 tisíc návštěvníků. Je to jedna z nejnavštěvovanějších brněnských akcí v roce. Většina návštěvníků chodí na přehradu z důvodu ohňostroje. Nabízí se jim ale také možnost posezení u pivka s přáteli, navštívení jednoho z mnoha stánků s různým sortimentem zboží, jízda na některé z „akčních atrakcí“ nebo shlédnutí některého z vystoupení v rámci festivalu BMUE 2010. Pokud zrovna nemáte rádi davové šílenství, můžete shlédnout pouze samotný ohňostroj, který je vidět z mnoha míst Bystrce a okolí brněnské přehrady.

Dopravu v Bystrci a okolí koordinuje několik desítek policistů. Ohňostroje dávají zabrat také dopravákům, kteří musejí takové množství návštěvníků přepravit z různých částí Brna. Již od 17 – 19 hodin jezdí posíleny všechny linky směřující do oblasti Bystrce. V době před samotným ohňostrojem dosahuje interval šalin až na 1 minutu a po skončení ohňostroje se postupně řadí do zastávky přístaviště šaliny až do půlnoci a poté jezdí ještě přibližně dvě hodiny posílena linka 98 od zastávky směr Hlavní nádraží. Dopravu koordinuje několik desítek dispečerů a informátorů Dopravního podniku. Ze svého volna musí jít také do práce přes 120 řidičů MHD.

V rámci této reportáže jsme se rozhodli prostřednictvím fotek Vám přiblížit atmosféru „Prýglu“ před začátkem ohňostroje a poté samotnou ohňostrojnou show.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 28.5.2010 8:45:46

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně