Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Česká se opět uzavře, už od pondělí!

V následujících pěti měsících bude postupně v několika etapách uzavřena oblast přestupního uzlu Česká, Komenského náměstí a ulice Údolní.

Od 7. do 30.6. 2010 bude uzavřen přestupní uzel Česká. Výluka se dotkne většiny tramvajových linek a donutí cestující chodit více pěšky mezi přestupními body.

Zde naleznete organizaci MHD a doporučené trasy pro cestující.

Linky 3 a 11 jezdí polookružně na trase Stará osada/Lesná - Moravské nám. - Malinovského nám. - Hlavní nád. - nám. Svobody - Moravské nám. - Stará osada/Lesná.
Linka 4 jezdí v úseku Hlavní nádraží - Komenského náměstí obousměrně odklonem ul. Husovou a Nádražní.
Linka 5 jezdí v úseku Poříčí - Česká (Rašínova) obousměrně odklonem ul. Hybešovou a Masarykovou.
Linka 6
jezdí polookružně na trase Královo Pole, nád. - Moravské nám. - nám. Svobody - Hlavní nád.- Malinovského nám. - Moravské nám. - Královo Pole, nád.
Linka 7
jezdí na trase Starý Lískovec - Mendlovo n. - Komenského nám. - náměstí Míru. Linka nahrazuje provoz linky 6 a její interval je zkrácen na polovinu.
Linka 8
jezdí pouze na trase Líšeň,Mifkova - Nové sady. Do Starého Lískovce jezdí nově linky 10, 12 a 13. Důvodem zkrácení trasy je ušetření obousměrných tramvajových vozů pro výlukové linky x11 a x13.
Linka 10
jezdí nově na trase Bohunice, Švermova - Křídlovická - Hlavní nád. - Stránská skála.
Linky 12 a 13
jezdí nově na trase Komárov/Juliánov - Hlavní nád. - Křídlovická - Starý Lískovec (náhradou za zkrácenou trasu linky 8).
Linka x11
jezdí na trase Žerotínovo nám. - Žabovřesky - Komín (-Bystrc, Rakovecká).
Linka x13
jezdí na trase Žerotínovo nám. - Kounicova - Technologický park.

Doporučené trasy pro cestující

Z oblasti Lesné, Černých Polí a Židenic do Žabovřesk, Kr. Pole a Bystrce linkami 3, 9, 11 na zast. Moravské nám. a pěšky na Žerotínovo náměstí na výlukové linky x11 a x13.

Z oblasti Komárova, Zvonařky a Juliánova do Žabovřesk a Kr. Pole linkami 9, 12, 13 na zast. Hlavní nádraží, dále linkou 5 na zast. Česká (Rašínova) a pěšky na Žerotínovo náměstí na výlukové linky x11 a x13.

Z oblasti Líšně do Starého Lískovce a Bohunic linkou 8 na zast. Hlavní nád. s přestupem na linky 12, 13.

Z oblasti Kr. Pole, Lesné, Židenic a Černých polí na Husovu, Mendlovo nám., do Starého Lískovce linkami 3, 5, 6, 11 na zast. Moravské nám. pěšky na zast. Komenského nám. a dále linkou 7.

Informace o dalších výlukách a aktuální jízdní řády naleznete na www.dpmb.cz

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 2.6.2010 11:08:35

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně