Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Výluka na České

Jak jsme Vás již informovaly, v pondělí 7.června došlo ke kompletní uzavírce přestupního uzlu Česká. Na fotografiích Vám chceme ukázat samotnou uzavírku a organizaci MHD v Brně.

Zde naleznete podrobný plán organizace dopravy

Co způsobí taková uzavírka jednoho z větších přestupních uzlů MHD v Brně? To si asi říkal každý z nás před tím než došlo k uzavírce. Pro cestující, kteří využívají hlavně tramvaje, se toho změnilo hodně. 10 z 13 tramvajových linek jezdí v jiné trase, tudíž musejí cestující volit jiné kombinace jízd do svých cílových bodů, které jsou nyní většinou obohaceny o jeden až dva přestupy navíc. Lidé musejí také chodit více pěšky, a to hlavně v centru Brna mezi přestupními místy a provizorními konečnými.

Přestupní uzel Česká je přes stavbu ze všech směrů průchozí mezi zábranami, což alespoň ulehčuje cestu na MHD. Na hlavních výstupních místech v prvních dnech informovaly pracovníci DPMB a po celou dobu výluky jsou umístěny velké informační panely.

Nejvíce se cestování dotkne lidí, kteří cestují z oblasti Králova Pole přes Českou do Komárova/Juliánova, kteří doposud jezdily přímou linkou 12. Nyní musejí dvakrát přestupovat (Česká a Hlavní nádraží) a využít také pěší trasu z Žerotínova náměstí na Rašínovu (resp. Komenského nám.). Navíc na výlukové lince x13 je o 30-50 procent delší interval než doposud, a to z důvodu provizorního otáčení na Žerotínově náměstí a nízkému počtu obousměrných vozů, které musejí také zajistit provoz na lince 8.

Organizace MHD se částečně změní ještě k 1.červenci a k 1.září 2010. Aktuální informace naleznete v uvedené době na stránkách DPMB www.dpmb.cz

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 11.6.2010 8:54:37

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně