Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Slunečné počasí přináší problémy v MHD

Dopraváci se v posledním týdnu zapotily více než-li většina Brňanů. Po havárii vodovodního potrubí na Pekařské a najetí šaliny linky P1 do historické parní soupravy minulý týden pozlobilo dispečery a samozřejmě také cestující slunečné počasí.

Ve středu 9.června se v odpoledních hodinách téměř na tři hodiny zastavila tramvajová doprava u Výstaviště. Vlivem vysokých teplot došlo k roztažení a poškození kolejí na mostě u Výstaviště ve směru do Pisárek. Tato skutečnost způsobila cestujícím značné komplikace. Dispečeři si museli poradit s organizací odklonů, která z důvodu uzavření uzlu Česká nebylo jednoduché. Linka 1 byla rozdělena na úsek Mendlovo náměstí - Řečkovice a Bystrc - Lipová, kde se šaliny musely otáčet couváním přes Pisáreckou vozovnu. Mezi zastávkami Lipová a Mendlovo náměstí jezdily náhradní autobusy a obousměrná tramvaj po jedné koleji.

V pátek 11.června krátce před 16 hodinou vykolejila tramvaj linky 3 na křižovatce Moravské náměstí. Jednou z příčin by mohl být technický stav výhybky nebo kolejí. Doprava v ulici Milady Horákové se zastavila na více jak hodinu. Techničtí pracovníci DPMB musely s pomocí techniky tramvaj rozpojit a pomocí hydraulického zvedáku posadit zpět na koleje. Linky 3 5 11 byly odkloněny ulicí Cejl a na ulici Milady Horákové jezdily autobusy náhradní dopravy.

Sobotní večerní bouřka a kaluže vody v kolejišti zastavily tramvajovou dopravu na několika místech jak v centru, tak v okrajových částech Brna, kde se nedalo projíždět buď vůbec, a nebo omezenou rychlostí. Problémy způsobil také spadlý strom na Kolišti a na Bráfové nebo zaplavené křižovatky na Lesné.

Více již následující fotografie.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 15.6.2010 7:51:27

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně