Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Na Špilberku se zřítila část hradeb

Ve středu krátce po poledni se sesunula část hradeb na západní straně hradu.

Tragická událost, kterou nečekal opravdu nikdo, se stala ve středu kolem 12.15 hodin. Na západní straně hradu se sesunula část hradeb, která byla před několika lety opravována. Sutiny zasypaly příjezdovou cestu do hradu.

Na místě zasahovalo několik aut hasičů a celé místo nyní hlídá Policie. Sutiny prohledával také pes, aby se ujistilo, že pod sutí nejsou žádní lidé. Jen velkým štěstím je skutečnost, že se v daný okamžik v této oblasti nikdo nenacházel nebo zde neparkovalo žádné auto. Podle předběžných odhadů se sesuv stal vlivem podmáčenému podloží v severozápadní části, kde jsou zabetonovány odvodňovací kanály, tudíž se voda kumuluje ve vnitřní částech hradeb.

Podle odhadů statika jsou ohroženy další místa hradu, kde se tvoří vybouleniny které mohou způsobit sesuv. O postupu odstraňování škod se bude jednat až po kompletní prohlídce hradu statikem, aby se vyloučilo možné sesunutí sousedních hradeb. Výše škod je odhadována na 10 milionu korun. Jestli tato nehoda ovlivní další plánované akce na hradě, provoz v letní sezóně nebo letošní rekonstrukci Jižního křídla není zatím známo. O dalším aktuálním dění na hradě Vás budeme postupně informovat.

Vstup do hradu je možný pouze průchodem od parku nad Husovou ulicí.
Uzavřena je západní terasa hradu a část prohlídkového okruhu Kasemat.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 16.6.2010 18:33:27

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně