Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Karneval masek v centru Brna

V sobotu večer centrum města Brna ožilo tisíci lidmi s maskami na obličeji a herci brněnských divadel v nejrůznějších kostýmech. Konal se zde již druhý Slavnosti masek.

Několik stovek herců brněnských divadel se oblíklo do nejrůznějších kostýmů nebo nasadily různé masky a vyrazily do centra města. Objevilo se zde více než deset skupinek v zastoupení herců a hereček nejznámějších brněnských divadel, které se samostatně prezentovaly veřejnosti a poté v konvoji slavnostně přišly na náměstí Svobody. Zde soutěžily o krále slavnosti masek. Mohly jsme vidět také chůdaře nebo živé sochy. Letošní ročník je od loňského odlišný v tom, že se Karneval masek neboli také označováno jako Slavnost masek, konal v rámci Divadelního festivalu Brno a nebyl součástí festivalu BMUE. Celý večer zakončil ve 22 hodin ohňostroj.

V rámci doprovodného programu Slavnosti masek na náměstí Svobody se centrum roztančilo v rytmu nejrůznějších tanců. Od 16 hodin jsme mohli vidět několik vystoupení hudebních skupin. Taneční škola No Feet předvedla v několika desítkách vystoupení svoje taneční umění. Vidět jsme mohli téměř všechny druhy tanců od lidových přes step po street dance v podání juniorů i pokročilých tanečníků z No Feet. Z hudebních skupin se největšímu zájmu těšila skupina Buty.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 23.6.2010 7:38:40

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně