Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Na Automotodromu se proháněly rychlé stroje

V neděli 14. srpna se jel hlavní závod Velké ceny motocyklů na Automotodromu. Přijelo se na ně podívat přes 200 tisíc lidí a organizace se ujalo přes tisíc policistů a pracovníků DPMB.

Již od čtvrtka jsme mohli v Brně potkávat desítky tisíc německých turistů. Bylo to z důvodu konání závodů na Automotodromu, na které se sjíždějí také návštěvníci ze sousedních států. Již v sobotu měly hotely a kempy v okolí obsazenou svou kapacitu, prodejci u stánků s občerstvením se nezastaví. Nenudila se také tisícovka policistů z celé republiky, kteří měli hlavně za úkol řízení dopravy.

I přes velkou snahu v odpoledních hodinách došlo ke kolapsu dopravy, tj. vytvoření kilometrových kolon, díky nimž také nejezdily v určitou dobu žádné posilové autobusy. Plné ruce práce měly také dvě desítky dispečerů a dopravních asistentů DPMB, kteří se staraly o organizaci MHD. Z volna do práce šlo do práce také přibližně 50 řidičů, kteří jezdily na zvláštních linkách 400 a X. Z důvodu pátečního deště bylo přistoupeno na variantu vytvoření provizorního parkoviště na Staré Dálnici a zavedení mimořádné autobusové linky P.

Kolony aut a autobusů se tvořily v oblasti Žebětína a dopravu brzdily také proudící davy lidí na komunikaci mezi Startem a Žebětínem. Na fotografiích vidíte jak to při takové akci vypadá.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 19.8.2010 10:33:19

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně