Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Závod kárek ve Šlapanicích

Jako každý rok, i letos pořádal ve Šlapanicích u Brna kulturní spolek Hrbatý Hrozen populární akci Kárky of the Pulpánov, ve které spolu symbolicky závodily různá zvláštní vozidla. Podmínkou bylo, aby nebyla motorová, ale zároveň měla funkční brzdy. Mohli jsme proto ve Šlapanicích vidět jak obyčejné sedadlo z auta připevněné na prkýnkách s kolečky, tak i vozy velmi originální a poměrně velké, jako třeba Formuli 1 (resp. 63), jedoucí plechovku sardinek, větrný mlýn, vozidlo poslední pomoci a dokonce i raketoplán americké vesmírné agentury NASA.

Letošních devět závodních týmů celkem třikrát sjelo s kopce nedaleko šlapanického zemědělského družstva. Trať vedla jako tradičně od rodinných domků ulicí Jiříkovskou přes Svatojanské náměstí do ulice Janská k autoservisu a byla plná zrádných překážek z kvádrů sena nutící závodníky jet slalomem. Proto se ani letos závod neobešel bez nehod, avšak vždy díky dobře zabezpečené trati přítomní zdravotníci nemuseli zasahovat. O bezpečnou průjezdnost tratě se také staral Trabant Safety Car, které každý závod za hlasitého troubení, houkání houkačky a blikáním mnoha různých světýlek (i červeného pruhu ve stylu inteligentního auta KITT ze známého seriálu Knight Rider) ukončovalo i zahajovalo.
O doprovodný program se i letos starala recesistická skupina mažoretek Deziorent Vohava z nedalekých Klobouků u Brna, které kromě lidových tanců předvedly i dokonalé předvedení nácviku chůze po nudistické pláži, přesně tak jak ho známě z letní komedie Zdeňka Trošky, Slunce, seno, erotika.
Závod měl dvě kategorie - dětskou a dospělou, dětskou hned vyhrál její jediný osmiletý účastník. V kategorii dospělých za kreativitu zvítězila posádka raketoplánu NASA, nejrychleji jel řidič vozidla poslední pomoci.
Při poslední, exhibiční jízdě, jsme dokonce mohli být svědky výstupu amerického astronauta do volného prostoru Šlapanic, který po zapíchnutí americké vlajky zase odskákal zpátky do raketoplánu a odletěl. Poté jsme byli také svědky toho, jak řidič vozidla poslední pomoci uplácel pořadatele poslední pomocí v lahvince.
Navzdory poměrně nízkému počtu kárek se i letošní ročník vydařil a to i díky letos vynikajícímu slunnému počasí a občerstvení za lidové ceny.

Autor: Richard Meiner | Zveřejněno: 24.9.2010 9:40:30

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně