Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Novinky a změny v MHD v Brně

V provozu MHD se v minulých dnech objevily nové autobusy, cestu lidem znepříjemňuje řada výluk.

V měsíci září 2010 bylo do Brna dodáno prvních 13 autobusů typu Crossway z 25ti kusové série objednané Dopravním podnikem města Brna. Autobusy budou nasazeny výhradně na linkách, které zajíždějí do obcí v okolí Brna, a to hlavně z důvodu, že do těchto autobusů byla namontována pokladna pro prodej kopletního sortimentu jízdenek jako tomu je v autobusech Integrované dopravy mimo město Brno. Nyní postupně autobusy vyjíždějí do pravidelného provozu s cestujícími a do té doby, než-li budou všechny vozy v provozu, se budou objevovat v provozu na všech autobusových linkách MHD.

Po rozsáhlé výluce uzlu Česká je od soboty zahájena další oprava, tentokrát křižovatky Jugoslávská, která bude několik víkendů. Uzel Jugoslávská se uzavře postupně v několika etapách. Ve dnech 24.-28.září bylo uzavřeno ústí do ulice Milady Horákové. Linka 3 byla odkloněna ulicí Cejl, linka 11 mimo provoz a linka 5 ukončena na Malinovském náměstí. Náhradní dopravu v dané oblasti zajistila pravidelná autobusová linka 45 a linka x4, která byla prodloužena z České ulicí Milady Horákové až do smyčky Štefánikova čtvrť.

V neděli 26.září z důvodu konání cyklozávodu centrem Brna byla uzavřena pro veškerou dopravu ulice Husova. Linka 4 byla odkloněna ulicí Hybešovou do vozovny Pisárky, Linka 6 jezdila odklonem ulicí Masarykovou a Hybešovou, linka 5 byla ukončena ve smyčce Mendlovo náměstí. Náhradní dopravu zajistila autobusová linka x6, která jezdila odklonem přes Úvoz a Údolní.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 1.10.2010 10:27:44

FacebookMartin - odpověď Tomovi
To tam tak není ve skutečnosti, to je fotka při výluce tramvají samozřejmě - proto nadpis Novinky a změny v MHD v Brně

tom
je pěkné jak si fotky obhajuješ ale pár z nich by si srovnání potřebovalo. např. http://www.brnoinfo.cz/fotka/1889/7/ nebo mi chceš tvrdit,že to tam je tak ve skutečnosti? Prostě uznej chybu a nic se neděje...

Martin
Fotky jsou v pořádku. Takto mají vypadat správné reportážní fotky. Pokud Vám tyto fotky vadí, tak se na ně nekoukejte a na své hloupé poznámky používejte jiný server. Díky.


Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně