Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Novinky v brněnské MHD

V sobotu 9.října započala oprava bohunické tramvajové trati, která je již delší dobu v havarijním stavu. Od téhož dne přibližně na dobu osmi měsíců je uzavřeno Komenského náměstí také pro provoz městské hromadné dopravy. Trolejbusy linek 38 a 39 jsou odkloněny.

Tato trať je už několik měsíců v havarijním stavu. Z tohoto důvodu zde tramvaje jezdí sníženou rychlostí a vznikají tak několikaminutová zpoždění linek 6, 7, 10 a 13. Po této trati jezdí šaliny každé dvě minuty, proto je potřeba provádět údržbu pravidelně. Důležité je broušení kolejí, vyměňování opotřebených pražců a kolejnic nebo údržba výhybek. Tento víkend probíhají rozsáhlejší práce mezi zastávkami Běloruská a Krematorium, tedy v nejkritičtějším úseku, kde dojde k výměně pražců i kolejí. Z tohoto důvodu do dané oblasti nejezdí tramvaje.

Tramvajová linka 6 je ze zastávky Celní odkloněna do smyčky Ústřední hřbitov, linka 13 jezdí pouze v úseku Juliánov - Nové sady smyčka. Náhradní dopravu zajišťuje autobusová linka x6 na trase Hlavní nádraží - Křídlovická - Celní - Starý Lískovec smyčka. Výluka bude pokračovat také následující víkend.

Od soboty došlo, v rámci rekonstrukce ulic Joštovy a Údolní, k uzavření části Komenského náměstí. Z tohoto důvodu jezdí linky 38 a 39 nově na trase: Masarykova čtvrť - Úvoz a jednosměrným odklonem přes zastávky Čápkova, Konečného náměstí, Sušilova, Smetanova, Česká (na ulici Kounicově), Komenského náměstí (na ulici Údolní) a dále po své trase zpět do Masarykovy čtvrti. Cestující tak mají nové možnosti spojení, například Konečného náměstí s uzlem Česká apod., které od prvních dnů také využívají.

Autobusové linky 81 a 82 nemají již přestupní stanici na Komenského náměstí, ale u parku na zrekonstruovaném Moravském náměstí.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 12.10.2010 13:45:47

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně