Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Ulice Plotní změní svoji podobu

Radnice v minulých měsících rozhodla o tom, že brněnská Jižní část města dostane novou podobu. Celý projekt bude stát 263 milionů korun a potrvá do roku 2016. V minulých týdnech byly zahájeny první stavební práce, a to bourání domů na ulici Plotní.

Ulice Plotní je hlavní frekventovanou dopravní tepnou spojující centrum Brna s rychlostní komunikací na Bratislavu a několika nákupními centry. Větší část dne se zde tvoří kolony, které zdržují jak Brňany a řidiče projíždějící Brnem přes Velký městský okruh, ale také městskou hromadnou dopravu. Tuto ulici lemují dva roky opuštěné polozbořené domy a celá oblast za nimi je nevzhledná plná míst sloužících jako útočiště pro bezdomovce.

Několik desítek domů, které lemují ulic Plotní a stojí novému projektu v cestě, budou v následujících letech postupně zbourány. Z ulice Plotní se stane silnic pouze pro dopravní obsluhu a městskou hromadnou dopravu. Z ulice Dornych zmizí tramvajové koleje a šaliny budou nově jezdit ulicí Plotní, což výrazně zkrátí jízdní dobu tramvají na linkách 9 a 12. Na ulici Dornych naopak vznikne více proudá komunikace pro osobní automobily, čímž se oddělí MHD od osobní dopravy a zanikne křížení tramvaje přes ulici Plotní poblíž sídliště Komárov. V celé oblasti bude také zrekonstruována kanalizace a některé inženýrské sítě.

Podél ulice Plotní vzniknou nová hřiště, parky, obchody, cesty pro pěší a domy, které dodají městské části Brno - Jih nový nádech a nové možnosti využití místním obyvatelům.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 26.10.2010 7:25:03

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně