Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

U kampusu roste nový výzkumný pavilon

V rámci projektu Cetocoen byla na podzim zahájena stavba nového výzkumného pavilonu v sousedství univerzitního městečka v Brně Bohunicích.

Cetocoen je ve světě unikátním a ojedinělým projektem, který je součástí operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace OP VaVol. V rámci projektu se právě buduje u Kampusu v Bohunicích nový výzkumný pavilon pro výzkum toxických látek v prostředí.

Otázka životního prostředí, posílením vědy a výzkumu, a především jeho dlouhodobé propojení s firemní sférou je jednou ze strategických priorit současné vlády. Mezi 44 projekty, které byly do této výzvy v prvním kole podány, je Cetocoen jediným, který se v rámci tématu udržitelného rozvoje zcela soustředí na sledování a zlepšování kvality životního prostředí.

Cetocoen aplikuje vědecko-výzkumné poznatky základního výzkumu do hodnocení dopadů průmyslových činností na životní prostředí a zdravotní stav obyvatelstva a je ojedinělým projektem i ve světovém měřítku. Jedním z hlavních cílů Cetocoen je vývoj takového systému, který umožní efektivní prezentaci a hodnocení zdravotních a ekologických rizik kontaminace prostředí.

Celý projekt, který stojí přes půl miliardy korun, je z 90 procent financován Evropskou unií v rámci operačního programu a zbývající částka je poskytnuta ze státního rozpočtu.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 27.10.2010 7:37:13

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně