Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Nákupní centra v Brně se oblékají do vánočního kabátu

Nákupní centra jsou již nyní Vánočně vyzdobena. Návštěvníci jen chodí kolem a kroutí nevěřícně hlavami. Ptáte se: co to má znamenat? Oni se snad úplně zbláznili! Vánoce jsou až za dva měsíce!

Ještě nedávno jsme se opalovali na brněnské přehradě a ještě nyní probíhají letní výprodeje oblečení v obchodech. I přes to nákupní centra v Brně se „převlékají do nového kabátu". Obchodní dům Tesco a Galerie Vaňkovka minulý týden vyzdobily svoje nákupní prostory a venkovní prostředí v duchu Vánoc. Prostory každoročně zdobí desítky baněk, svítících řetězů a Vánoční stromky. Vybrané obchody již prodávají Vánoční kolekce, balení kosmetiky, dárkové koše nebo Vánoční dekoraci. Nákupní centra prodávají již nyní Vánoční sortiment hlavně z důvodu, aby zvládla prodat všechny zásoby zboží postupně a návštěvníkům bylo umožněno si postupně zboží vybrat a zakoupit, případně porovnat s konkurencí.

Vánoce jsou v křesťanské tradici oslavou narození Ježíše Krista. Spolu s Velikonocemi patří k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Slaví se od 25. prosince do 6. ledna. Vánoce se v církvi slaví od 7.století. V Česku je však za vrchol Vánoc považován Štědrý den, 24.prosinec, coby předvečer samotné slavnosti. K Vánocům se pojí nejrůznější tradice, k nimž se řadí vánoční stromek, jesličky a další.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 1.11.2010 13:16:34

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně