Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Muzem města Brna je na Špilberku už 50 let

V neděli 31. prosince se od 14 hodin uskutečnil program v rámci oslav 50. let působení Muzea Města Brna v prostorech hradu Špilberku, díky němuž se z pevnosti a bájného vězení stalo místo na konání krátkodobých výstav a nabízejících k shlédnutí stálé expozice.

Uskutečnil se zde historický program pro děti i dospělé, který s muzeem připravila agentura Rex. V příkopu špilberských kasemat byla připravena historická střelnice pro děti z luků, praků, vzduchovek a airsoftových zbraní. Zážitkové odpoledne vyvrcholilo v 18 hodin lampiónovým průvodem z ulice Husovy na hrad, kterého se zúčastnily desítky návštěvníků a který byl zakončen malým ohňostrojem, odpáleným z jižní terasy hradu. Celé akce se zúčastnil velký počet návštěvníků. V rámci oslav byl daný den bezplatný vstup na Rozhlednu a do Kasemat.

Na pokladně hradu probíhal výprodej publikací se slevou až 50 procent. Po zakoupení jakékoliv publikace a následným předložením účtenky na pokladně muzea, získali návštěvníci ještě 50 procentní slevu na vstupné do výstavy Dámská volenka.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 2.11.2010 14:05:18

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně