Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Listopadové novinky v brněnské dopravě

V letošním roce Dopravní podnik nakoupil 25 dvanácti metrových částečně nízkopodlažních autobusů Crossway, které jsou kompletně vyrobeny ve Vysokém Mýtě. Autobusy stály 120 milionů korun a jsou z větší části financovány z operačního programu Evropské unie. „Autobusy Crossway jsou přednostně nasazovány na linky 41, 43, 49, 71, 75, 78. Postupně budou vybavovány výdejním zařízením pro prodej jízdenek řidičem, jaké je využíváno na regionálních linkách" uvedla tisková mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Pohanová".

Jelikož se zvýšil celkový počet nízkopodlažních autobusů v Brně, je na linkách 51, 52, 61, 67, 69 a 77 více odjezdů v jízdním řádu se symbolem vozíčku, neboli garantovaný odjezd nízkopodlažního vozidla využívaných pro přepravu cestujících s kočárky a na invalidním vozíčku.

V pracovních dnech jezdí na lince 53 opět kloubové autobusy, což zlepší přepravu několik tisíc studentů a zaměstnanců VUT a Technologického parku. Z důvodu omezeného počtu disponibilních kloubových autobusů jezdí nově na lince x4 v pracovní dny méně kapacitní autobusy s tím, že interval na lince je v nejvytíženější době zkrácen.

Následující víkend bude probíhat oprava tramvajových kolejí na Lesné. Z tohoto důvodu bude linka 9 ukončena ve smyčce Černá Pole Zemědělská. Odtud poté budou jezdit náhradní autobusy x9, které budou mít zastávky na obslužné komunikaci a zastávka Čertova rokle bude bez obsluhy.

„V pondělí 29.11. bude zprovozněno kolejové propojení z uzlu Česká směr Veveří a bude obnoven provoz linek 3, 11, 12, 13 v pravidelných trasách. Současně s tím se vrátí na svoje trasy i linky 8 a 10. Výluka bude pokračovat pouze na tramvajové lince 4 a na trolejbusových linkách 38 a 39, tedy v oblasti Komenského náměstí".

"Změny v dopravě k prosincovému celostátnímu změnovému termínu jízdních řádů není v současnosti bohužel možno prezentovat. Jako příklad lze uvést částečné posílení dopravy do oblasti Univerzitního kampusu nasazením kloubových autobusů na linku 61 a úpravou oběhů kapacitních kloubových trolejbusů na linkách 25 a 26" uvedla dále Pohanová.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 19.11.2010 20:43:20

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně