Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Na náměstí Svobody už stojí strom

V nočních hodinách v úterý 16. listopadu byl do Brna dovezen letošní vánoční strom - stojí na náměstí Svobody.

Vánoční strom na náměstí Svobody v Brně byl poprvé rozsvícen v roce 1924. Zakladatelem této tradice je skladatel a básník Rudolf Těsnohlídek. Tradice vznikla na základě události z roku 1919, kdy Těsnohlídek s přáteli vybírali v bílovických lesích strom a přitom našli opuštěné dítě. Událost Těsnohlídkem natolik hnula, že zavedl tuto tradici s tím, že u stromu je kasička, kde lidé přispívají na pomoc dětem bez domova. Vánoční strom nesvítil na náměstí Svobody vždycky, a to z důvodu nepříznivé politické situace v zemi. Letošní strom je již dvaadvacátý v řadě.

Vánoční strom, který stojí na náměstí Svobody od úterních nočních hodin, opět vybírali lidé, a to prostřednictvím internetových stránek. S dvěma tisíci hlasy zvítězil sedmnáctimetrový smrk z Bílovic nad Svitavou. Strom ozdobí přes čtyři sta ozdob, kde budou převažovat zlaté koule. Letošní vánoční strom na náměstí Svobody není jediným lákadlem. Hned vedle má svého "konkurenta", a to hodinový stroj v kontroverzním provedení, který rozjíždí debaty mezi téměř všemi lidmi.

Slavnostní rozsvícení stromu se za účasti primátora Statutárního města Brna pana Romana Onderky bude konat v pátek 26. listopadu v 17 hodin a tím budou zahájeny i tradiční vánoční trhy v centru Brna.
V těchto dnech probíhá stavba stánků k Vánočním trhům na náměstí Svobody a Zelném trhu, kde se opět po celý prosinec bude prodávat široký sortiment zboží. Vyberete si zde z široké škály vánočních dárků, keramiky, hrnčířských výrobků a další. Zahřát se můžete medovinou nebo svařákem a pochutnat si na grilovaných specialitách.

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 23.11.2010 7:41:04

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně