Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Vánoční trhy lákají návštěvníky nejen na jídlo

V pátek 26.listopadu se konalo slavnostní rozsvícení tradičního vánočního stromu na náměstí Svobody. Tím byly také zahájeny letošní vánoční trhy v centru Brna.

„Vánoční trhy v centru Brna budou otevřeny až do 23.prosince. Letošních 63 stánků bude umístěno v centrální části náměstí Svobody a jsou obráceny dovnitř náměstí, což vyplývá z nově řešené architektonické podoby" uvedla mluvčí Brněnského kulturního centra Jana Fantová.

„Náměstí Svobody je rozděleno do dvou zón, a to gastronomicko-kulturní na straně Morového sloupu a zóna rodinná na straně vánočního stromu. Stánky jsou tytéž, co zde byly umístěny vloni. Letos se BKC opět snaží o to, aby v sortimentu zboží nebylo zahrnuto žádné oblečení a zboží nespjaté s Vánoci. Vánoční výzdoba náměstí probíhala ve dnech 17. - 21.listopadu" řekla mluvčí.

„Dramaturgie letošního programu je taková, aby si přišel na své téměř každý. Denně se bude konat výklad o zvířatech u ZOO koutku. Uvidíte ukázky řezbářského řemesla, lití olova nebo komentovanou přípravu čokolády. Ve dnech 18. a 19.prosince se bude konat burza minerálů. Na víkendy jsou pro děti a rodiče připraveny víkendové dílny, kde se mohou naučit vyrábět svíčky ze včelího vosku, mýdlo, koupelnové koupele, skládat figurky z papíru, vyrábět keramiku a jiné. Každý čtvrtek od 16 hodin se bude konat tradiční zabijačka prasátka" uvedla Fantová.

„Stánky s občerstvením na náměstí Svobody nabízí tradiční grilované uzeniny, bramboráky, zelňačku, rybí polévku, uzené ryby a další. Nechybí zde také trdelníky, valašské regále, Štramberské uši a další. Stánky s prodejním sortimentem zboží nabízí dárkové a dekorační předměty s Vánoční tématikou. Nechybí také různé druhy sýrů, medoviny a řemeslně zpracovaný textil. V nabídce je také Moravská lidová keramika, drobné zimní zboží, korálkové ozdoby, vánoční galanterie nebo přírodní kosmetika" řekla mluvčí.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 1.12.2010 12:56:19

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně