Najdete nás na:
  • Facebook
  • Twitter

Posílení vlaků a změny jízdních řádů v Jihomoravském kraji

Od 12.prosince dochází v rámci celostátních změn i k pravidelným úpravám jízdních řádů Integrované dopravy v Jihomoravském kraji.

Změna jízdních řádů se týká železniční a regionální autobusové dopravy i městských dopravy dalších 8 městech Jihomoravského kraje mimo města Brna (Adamov, Blansko, Břeclav, Hodonín, Kyjov, Mikulov, Vyškov a Znojmo).

„V případě železniční dopravy byla dokončena dlouhodobá snaha o zavedení pravidelného čtvrthodinového taktu ve špičkách pracovních dnů na lince S3 v úseku Hrušovany u Brna - Brno - Kuřim - Tišnov. Nový jízdní řád také umožní pohodlné spojení mezi Tišnovem - Kuřimí - Brnem a průmyslovou zónou ve Slatině. V této trase jsou zavedeny rychlé přestupy v Brně, Židenicích. Je tak možné ideálně stihnout začátky a konce pracovních dob" uvedl Květoslav Havlík ze společnosti Kordis JMK, která vede integrovanou dopravu v Jihomoravském kraji.

Havlík také uvedl, že se podařilo od 17.listopadu 2010 zkvalitnit spojení mezi Znojmem a Brnem. V neděli mezi 13 a 20 hodinou jezdí ze Znojma do Brna autobus linky 108 každou hodinu. Došlo k přidání dalších posilových spojů v pondělí ve směru do Brna a v pátek z Brna. Po všech sedm dní v týdnu je nově zajištěno spojení ze Znojemska do Brna na směny se začátkem v 6.00 a zpět s koncem v 22.00 hodin. Ve Znojmě navazují spoje do dalších obcí.

„Pro posílení kapacity linky 108 v úseku Pohořelice - Brno byla v rámci výše uvedených změn od 17.listopadu o víkendech prodloužena linka 104 z Pohořelic až do Brna. Cestující tak získali možnost přímého spojení z Brna do rakouského Laa i o víkendech. Jízdní doba je navíc téměř o čtvrt hodiny kratší" řekl Havlík.

 

Autor: Martin Varták | Zveřejněno: 9.12.2010 13:28:01

Facebook

Reklama na BrnoInfo.cz

Kam v Brně